Sukcesem każdego projektu tworzenia oprogramowania jest jego wdrożenie zgodnie z jego specyfikacją funkcjonalną i techniczną wg ustalonego harmonogramu i budżetu. Mając na uwadze konieczność komunikacji, nad projektem każdej aplikacji pracuje jeden przydzielony zespół, który kładzie szczególny nacisk na ścisłą współpracę z klientami i użytkownikami końcowymi przez cały jego okres wykonania.
Dzielimy proces projektowania i wdrażania aplikacji dedykowanych na kilka ważnych etapów:
Analiza projektu: Faza ta jest niezbędna przy tworzeniu aplikacji . Służy ona do określenia potrzeb klienta, aby następnie dokładnie określić zakres programu do tworzenia. Klient przedstawia naszym konsultantom jego wymagania: typ rozwiązania, którego chce użyć i czego oczekuje, sprzęty używane - komputery stacjonarne, tablety, urządzenia mobilne itp. Nasi inżynierowie dokładnie analizują potrzeby klienta, jego środowisko pracy, zidentyfikują typ danych, które mają być przetwarzane i związki między nimi, jak również wszelkie kopie przykładowych używanych papierowych formularzy i raportów lub wykorzystanych w obecnym systemie. Upewnimy się, że wszystko jest brane pod uwagę przeglądając z klientem każdy punkt. Gdy zostały zebrane wszystkie informacje niezbędne do realizacji projektu, przystąpimy do opracowania w sposób zrozumiały dla wszystkich specyfikacji projektu o następującej strukturze:
- Specyfikacja funkcjonalna : dokładny opis działania programu, jak również szczegółowy opis każdej jego funkcji,
- Specyfikacja techniczna: wymagania sprzętowe, systemowe, sieciowe itp. aplikacji
- Harmonogram wykonania: dotrzymanie podanych terminów jest częścią naszej polityki gwarancji
Ta specyfikacja, opisująca jeden po jednym każde wymaganie i oczekiwanie, zostanie zatwierdzona przez naszego klienta przed rozpoczęciem realizacji projektu.
Wybór technologii wykonania;
Projektowanie bazy danych ;
Tworzenie prototypu aplikacji - na tym etapie opracujemy obiekty, które mają tworzyć projektowaną aplikację: tabele, kwerendy, formularz, raporty, strony, moduły itp;
Prace nad projektem - tworzenie modułów;
Testy i Walidacje - Etap ten ma zasadnicze znaczenie i służy do sprawdzenia po kolei wszystkich funkcji aplikacji w celu wykrycia ewentualnych błędów i strat wydajności , co ma na celu zapewnienie dostarczenia wysokiej jakości aplikacji i zmniejszenie nakładu pracy niezbędnej do późniejszego utrzymania oprogramowania. Sprawdzimy wszystkie potencjalne problemy poprzez wykonanie przez nas testów w ApplicaDev i przez Klienta w środowisku docelowym aplikacji. Na tej fazie, wykryte błędy są poprawione, bezpieczeństwo danych jest wzmocnione i jest optymalizowana wydajność aplikacji.
Wdrożenie - Jeśli testy są zadowalające, przychodzimy do etapu wdrożenia i dokumentacji. Faza ta obejmuje instalację ostatecznej wersji nowego oprogramowania w systemie informatycznym klienta, szkolenie użytkowników i wprowadzenie danych (ewentualnie migrację danych z poprzedniego programu oraz tworzenie dokumentacji użytkownika końcowego.
W trakcie prowadzenia prac projektowych jest przygotowywana i aktualizowana dokumentacja projektowa - raportująca wszelkie uzyskane przez nasz zespół projektowy wyniki.
Utrzymywanie i Ewolucja – ta ostatnia faza trwa do momentu zaprzestania użytkowania aplikacji przez Klienta . Dotyczy to działań związanych z modyfikacjami / ulepszeniami oprogramowania, które mogą być dwojakiego rodzaju : Konserwacja - naprawcza (usuwanie wykrytych błędów podczas używania aplikacji, które nie podważają jej specyfikacji funkcjonalnej), adaptacyjna i zapobiegawcza; Rozwój – rozszerzanie, dodawanie lub modyfikacja funkcji.
W ramach konserwacji i rozwoju oferujemy naszym Klientom Opiekę Gwarancyjną i Pogwarancyjną nad wszystkimi naszymi aplikacjami.
©2003-2016 PolMa Business Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone
+48 729 301 653